Auckland on Uus-Meremaa suurim linn ja ka siinne purjetamispealinn.
Meie saabudes oli südalinna meresadamas kolm suurt kruiisilaeva.
Siin pildil keskel on “Ferry House” ehk siis vana laevaterminal.
Kesklinna Westhaven Marina-st möödudes jäi silma turiste lõbustav kahvelkuunar.
Esimese öö Aucklandis veetsime ankrus. Kohe pärast silla alt läbi purjetamist jääb vasakut kätt hea ankrukoht kalda ja pisikese Watchman-i saare vahel. Siin on lähedal mitu väikest plaaži ja üks korralik kai mis on kõik ühiskondlikuks kasutamiseks, nii et kaldale pääsemisega ei ole probleemi ja kesklinn on paarikümneminutilise jalutuskäigu kaugusel. Linnaliinibusse me ei ole küll tarvitanud, aga ka need on täiesti olemas.
Järgmisel hommikul kolisime ümber oma broneeritud kohale Westhaven Marinas. See on suur ja põhiliselt kohalikele jahtidele mõeldud sadam. Külalisjahte nägime peale Trolli vaid ühte ja seegi oli pigem superjahina kirja minev elukas. Nagu oleme nüüd aru saanud, ei ole Auckland eriti kruiserisõbralik koht. Toidupoed on kallid ja kaugel, tohutus sadamas on vaid üksikud duširuumid ning ainult kaks pesumasinat. Autorenti sadamas ei ole, peab kõndima kesklinna. Sadamakontori rahvas oli küll kiwilikult lahke, aga ega neil mingeid teenuseid ega ka linnainfot pakkuda ei olnud. Pigem olid nad pisut ehmunud, et mis me neist tahame. Tõsi, ega meil neid vaja ei olnudki, sest kõik rahalised tehingud olid internetis ette tehtud ning väravakoodidki olid e-mailiga käes. Ilma koodita poleks isegi kailt välja pääsenud, et kontorisse minna. Marina ise on korralik – kaid on uued ning stabiilsed ja igal kaikohal on oma elektri- ja veeühendus, mille kasutamist mõõdetakse ja mille eest siis vastavalt ka tasuda tuleb.
Siin üks kena puupurjekas.
Dinghy dock.
Sky Tower sadama poolt vaadatuna.
Värviliste pisipurjekate võistlus sadamaterritooriumil.
See on üks võimalus oma mootorpaati kesklinnas hoida.
Kohe nende endiste tsemendihoidlate taga on superjahtide kaid.
Kalad sadama kalaturul.
Marinast pääseb südalinna üle tõstesilla.
Igati moodne arhitektuur.
Olemas on nii tavalised- kui ka vesilennuk-, kaater- ja koptertaksod. Palju liiklust käibki just kesklinna ja lähisaarte vahel.
Südalinna kaide äärest leidsime lisaks nii mõnelegi superjahile ka ühe Mini Transat-i 6,5 meetri pikkuse purjeka.
See on üks endistest Uus-Meremaa Ameerika Karika jahtidest millega nüüd lõbusõite tehakse. Üks huvitav võimalus on võtta osa kahe Ameerika Karika jahi vahelisest match race-st.
Peatänav Queen Street.
Siin on tuliuute pilvelõhkujate vahel ka mõned vanemad hooned.
Kräu ja Ruu Victoria pargis puu juures.
Purskkaev Victoria pargis.
Aucklandi muuseumi massivse hoone imposantne sissepääs. Muuseum ise on ka päris põnev pakkudes igaühele midagi.
Muuseumi kõrval pargis oli käimas laternatefestival. Telgid pakkusid nuudleid ning muid idamaiseid toite ja laval esinesid hiina artistid.
Samad sägad olevat esinenud ka Pekingi olümpia avamisel.
Öine vaade kesklinnale sillatagusest ankrukohast.
Otsustasime, et ka meie julla on omale rattad ära teeninud. Neid kasutades saab ka üks inimene mootoriga julla kaldale veetud.
Vajadusel saab need rattad lihtsalt küljest monteerida.
Linnapargis lõbutsesid tudengid. Lisaks sellele, et nad isa nalja tegid, oli neil vaja ka muid sealviibivaid inimesi igasugu lollusi tegema panna.
See säga käis näiteks purskkaevus ujumas.
Heidil värvisid nad ühe küüne pärlmutterlakiga ära.
Siin mõned lilled linnapargist ja selle talveaiast.
Üks ekstrakole paarisentimeetrine putukas ka.